Ochrona przed wirusem po piątej dawce szczepionki przeciwkomórkowej przeciwko krztuścowi u dzieci AD 8

Ponieważ uważamy, że takie niezamierzone czynniki zakłócające były prawdopodobnie większym źródłem uprzedzeń niż te, które byliśmy w stanie zmierzyć, uznaliśmy, że analiza obejmująca kontrole negatywne dla PCR jest bardziej informatywna. Nasze badanie ma kilka ważnych zalet. Jednym z nich było porównanie dzieci pozytywnych względem PCR z dwoma zestawami kontrolnymi i uzyskano podobne wyniki przy każdym porównaniu. Innym było to, że mieliśmy dokładną historię dotyczącą liczby dawek otrzymanej szczepionki i czasu szczepienia oraz niemal kompletnych danych demograficznych dla dzieci pozytywnych pod względem PCR i kontroli. W końcu zaobserwowaliśmy, że starszy wiek był związany ze wzrastającą liczbą pozytywnych testów PCR (Ryc. 2); potwierdza to nasz wniosek, że wzrost częstości występowania krztuśca odzwierciedlał prawdziwy wzrost częstości występowania choroby, a nie zwiększone testy na krztusiec.
Nasze badanie ma ograniczenia. Po pierwsze, chociaż szacowaliśmy, że piąta dawka DTaP stała się o 42% mniej skuteczna każdego roku, nie mogliśmy zakotwiczyć tej oceny z początkową skutecznością szczepionki z powodu braku nieszczepionej populacji. Po drugie, możliwe jest, że testy PCR błędnie klasyfikowały niewielką część osób (tj. Testy fałszywie dodatnie i fałszywie ujemne). Ponieważ było wysoce nieprawdopodobne, aby taka potencjalna błędna klasyfikacja była zależna od czasu od immunizacji, błędna klasyfikacja oznaczałaby, że skuteczność DTaP może spaść nawet bardziej niż oceniliśmy.
Podsumowując, nasza ocena danych z dużej epidemii pertussis w Kalifornii wykazała, że ochrona przed chorobą po piątej dawce DTaP wśród dzieci, które otrzymały tylko szczepionki DTaP, była względnie krótkotrwała i zanikała co roku. Nasze odkrycia podkreślają potrzebę opracowania nowych szczepionek zawierających krztusiec, które zapewnią długotrwałą odporność.
[więcej w: gruczoły apokrynowe, nafta destylowana, fenistil krople dawkowanie ]

Powiązane tematy z artykułem: fenistil krople dawkowanie gruczoły apokrynowe nafta destylowana